Home » Uncategorized » Uzun bir ara sonrası

Uzun bir ara sonrası

Merhaba….

 

Uzun bir ara verdim yazmaya hem de epey uzun. Havadan mı sudan mı bilmem hiç bir şey yapmak istemiyor canım. Ama kafamda sürekli yeni şeyler yapmalıyım planları ile….

Yazmadığım dönemde ne mi yaptım? Bana göre hiç bir şey ama çevremdeki herkes benim yaptığım ufak tefek şeylere hayran; kim bilir belki amaç beni motive etmek. Gerçi böyle düşünmek bile beni motive ediyor ne yalan söyleyeyim.

En son yazımda bahsettiğim gibi yeni hobim çini işleme. O kadar keyifli ki anlatamam , tabii başlayana kadar. Birde ben tek bir şey yapamam illa ki en az iki iş olacak zira sıkılınca hemen diğerine geçiyorum. Böylelikle monoton olmuyor. Geçenlerde kahvaltı için balıklı tabak yapayım dedim ve dört tane aynı anda başladım ve güzel tarafı dördü aynı anda bitti, aynı fırına girdi ve aynı anda teslim aldım. Üstelik annem çok beğenince ona hediye ettim. Ne büyük mutluluk… Düşünsenize sabah kahvaltı yaparken kendi emeğiniz olan tabaklar ile gününüzü şenlendirmek… Muhteşem bir duygu….

Ben çok klasik çalışmayı sevmiyorum. Benim çinilerim daha çok modern. Desenlere mutlaka kendimden bir şeyler katmaya çalışıyorum, seviyorum. Böylelikle bana has oluyor, bana özel. Bir de dikkat ettim deniz, balık, güneş, bulut yani doğaya dair çalışmayı seviyorum. Çalışırken kendimi doğanın bir parçası gibi hissediyorum. Doğa beni mutlu ediyor, sevmeyen insanlar ise mutsuz….

 

Şimdilik veda ediyorum ben. En kısa zamanda tekrar yazacağım söz. Şimdi biraz çiçeklerim ile ilgilenmem gerek…

Hoşçakal …..

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*