Home » Uncategorized » Yeni hobim…

Yeni hobim…


Selam

 

Uzunnn bir aradan sonra geldim ben tekrar yazmaya. Ne zaman klavye başına oturup yazacağım desem mutlaka bir aksilik çıkıyor ama bugün azimliyim bitireceğim. Zaten uzun süredir yazmadığım için birikmiş anlatacaklarım.

Ben bu boşlukta yeni bir hobi edindim ve sanırım uzun yıllar kendimi bu konuda geliştirmek için kurstan kursa koşacağım. Zira gerçekten çok sevdim ve bunca yıl neden öğrenmedim diye kendime kızdım.

Yeni hobim çini… Hem geleneksel hem de modern çalışmalara açık bir sanat . Üstelik o kadar bana uygun bir hobi ki anlatamam,; daha doğrusu anlatırım ama zamanla çıkan ürünleri görünce siz anlayacaksınız zaten :))

İlk olarak acemi işi bir küçük tabak yaptım. Tabii bu tabağı yapmak benim epey vaktimi aldı acemiyim nede olsa. Ama bitirip fırından da gelince resmen uçtum havalara. Ne çok severmişim ben meğerse bu işi. İşin komik tarafı şu ki ilk yaptığım iş fırından dönene kadar geçen zaman süresinde ben yeni yeni ürünler ortaya çıkarttım üstelikte o ilk göz emeğim olan tabaktaki hataları gördüm. Ne kadar önemli benim için … Ben kendi hatamı görebiliyorsam öğreniyorum  demekki:))  Haklıyım dimi..

İşin bana göre en zor tarafı desen seçmek zira o kadar çok seçenek var ki ararken başım dönüyor. Ben de kendime zamanlama yapıyorum. ‘Bunu yapayım sonra bunu da yaparım ; ardından bunu da ‘ gibi. Sanki biraz maymun iştahlı mıyım ne. Neyse zaman içinde yapacağı işler için kendime hedefler belirledim. İnşallah zaman içinde sizlerle bir dolu yeni ürün paylaşacağım. Umuyorum sizde en az benim kadar seversiniz …

Aslında bu hobinin en en güzel tarafı ekonomik te olması. Zira bu güne kadar gittiğim tüm kurslardan daha az masrafı var. Mesela daha önce yaptığım ahşap boya inanılmaz masraflı bir hobi idi. Gerçi ahşap boya işini hala seviyorum vazgeçmiş değilim. Hatta zaman zaman sizlerle yeni yaptığım ürünleri paylaşacağım. Ama ben ahşap boyama  işini daha çok yazın balkonda yani açık havada yapmayı seviyorum. İşte bu sebepten çiniye devam ….

 

En kısa zamanda tekrar görüşmek üzere şimdilik hoşçakalın. Bir sonraki görüşmemizde sizlere görseller sunacağım .

Bekleyin :)))

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*